Do ostrzału mężczyzny doszło przed zatłoczonym sklepem Lidl w sobotę popołudniu.

Klienci sklepu Lidl przy Blakestown Road w Blanchardstown w Dublinie byli świadkami ostrzału mężczyzny, do którego doszło w sobotę 01/06/2019 w godzinach popołudniowych.

Jak wynika z relacji przerażonych świadków zdarzenia 40-kilkuletni mężczyzna zmierzał do wejścia sklepu, kiedy podjechał do niego samochód i wtedy padły strzały z broni. Ostrzał wywołał panikę wśród klientów sklepu.

Sprawca natychmiast oddalił się z miejsca zdarzenia. Ranny mężczyzna został postrzelony kilkukrotnie, lecz odniesione rany nie zagrażają jego życiu. Obecnie znajduje się w szpitalu w Dublinie.

Niedługo po incydencie funkcjonariusze Gardy odnaleźli w pobliżu spalony samochód. Trwa ustalanie czy tym właśnie samochodem poruszał się sprawca strzelaniny.

Ranny mężczyzna jest znany lokalnym funkcjonariuszom Gardy. Ich zdaniem ten ostrzał to kolejne starcie rywalizujących ze sobą gangów narkotykowych w Dublinie.

Od wczoraj po raz kolejny wzmożone są patrole Gardy w okolicy Blanchardstown. Zaledwie kilka dni temu przeprowadzono tam akcję z udziałem licznych jednostek Gardy i wojska – czytaj: Akcja Gardy i wojska w Irlandii – helikopter, patrole i zablokowane drogi

Operacja ta wymierzona była w gang kryminalistów odpowiedzialnych za strzelaniny w ostatnim czasie. Przez prawie 8 godzin przeczesywano zalesiony obszar Blanchardstown, gdzie znaleziono liczne sztuki broni i amunicji.