POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Garda prowadzi śledztwo w sprawie strzelaniny, do której doszło wczoraj wieczorem w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy prowadzą śledztwo w sprawie strzelaniny, do której doszło wczoraj wieczorem w Dublinie.

Incydent miał miejsce w Dublinie, w pobliżu National Stadium, gdzie odbywały się młodzieżowe zawody w boksie. Około godziny 21:45 wieczorem w miejscu, w którym przebywała duża grupa ludzi, padły strzały.

Dwie osoby zostały ranne, na miejsce wezwano Gardę i pomoc medyczną. Ranni zostali zabrani do szpitala St. James w Dublinie. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Według wstępnych ustaleń Gardy wczorajsza strzelanina była kolejnym starciem dwóch rywalizujących ze sobą gangów kryminalnych – Hutch i Kinahan.

W wyniku strzałów w tłumie wybuchła panika, ludzie zaczęli uciekać we wszystkich kierunkach. Sprawcy, którzy mieli na sobie maski narciarskie, natychmiast oddalili się z miejsca zdarzenia ulicą South Circular Road w kierunku Griffith College.

Niedługo potem znaleziono dwa spalone samochody – marki Mercedes w Dunsink oraz marki Lexus w okolicy Ferndale. Najprawdopodobniej przestępcy użyli tych pojazdów we wczorajszej strzelaninie.

Garda zabezpieczyła teren South Circular Road od Donore Avenue do Leonard’s Corner. Trwają czynności zabezpieczające ślady. Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt z Gardą pod numerami: 01 6669400 lub 1800 666 111 bądź z dowolnym posterunkiem Gardy.