POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Wczoraj popołudniu doszło do strzelaniny przy bramie jednej ze szkół w Irlandii.

Do zdarzenia doszło we wtorek 2 kwietnia 2019 roku ok. godziny 15:40 przed bramą szkoły Riversdale Community College w Blanchardstown w Dublinie.

Sprawca oddał kilka strzałów w kierunku dwóch mężczyzn znajdujących się przed szkołą. Jeden z mężczyzn czekał tam na młodszego brata, by odebrać go po zakończonych zajęciach szkolnych.

Żaden z oddanych strzałów nie okazał się celny, nikt nie został ranny w wyniku strzelaniny. Sprawca oddalił się w kierunku osiedla Corduff.

Kierownictwo szkoły zdecydowało o zamknięciu budynku na czas trwania czynności operacyjnych Gardy. Nikt nie mógł wejść na teren szkoły, ani jej opuścić. Aresztowano kilka osób, które po dokonanych przeszukaniach zostały zwolnione.

Na miejsce przybyły jednostki Gardy z Blanchardstown oraz jednostki Emergency Response Unit i Armed Support Units. Okolica Corduff została przeszukana, jednak sprawcy ataku nie odnaleziono. Najprawdopodobniej strzelanina wynikła z eskalacji konfliktu wśród lokalnych gangów narkotykowych.

Funkcjonariusze Gardy prowadzący śledztwo poszukują świadków strzelaniny oraz osób, które podróżowały na trasie Blanchardstown Road North lub Corduff Grove i mają nagrania z kamerek samochodowych.

Kontakt z Gardą: 01-6669700 lub 1800 666 111