POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Rada Ministrów zatwierdziła wstępnie przepisy dotyczące obowiązkowej kwarantanny w hotelach w Irlandii.

W środę późnym wieczorem odbyło się internetowe spotkanie Rady Ministrów. Omówiono na nim kwestię wprowadzenia obowiązkowej kwarantanny w hotelach w Irlandii.

Kilka dni temu Minister Donnelly przedstawił swój plan, który ma ograniczyć podróże międzynarodowe:

Więcej: Obowiązkowa kwarantanna w hotelach w Irlandii – podano wysokość opłat

Na wczorajszym spotkaniu ustalono wysokość kar dla podróżnych, którzy dopuszczą się złamania zasad kwarantanny:

  • Przy pierwszym przewinieniu pasażer może otrzymać karę grzywny w wysokości €4.000 i/lub karę pozbawienia wolności na okres jednego miesiąca.
  • W przypadku drugiego przewinienia przewidziano karę grzywny w wysokości €4.500 i/lub karę pozbawienia wolności na okres trzech miesięcy.
  • W przypadku trzeciego przewinienia przewidziano karę grzywny w wysokości €5.000 i/lub karę pozbawienia wolności na okres sześciu miesięcy.

Podróżnych odbywających kwarantannę w hotelach mają pilnować pracownicy ochrony, którzy w określonych sytuacjach będą mieli zapewnione wsparcie Gardy.

Nie ujawniono kwoty opłaty za pobyt w hotelu. Mówi się o stawce €2.000 za opłatę dorosłą i €500 za dziecko. Informacje te nie zostały jednak jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Uważa się, że w ustawie znajdą się zatwierdzone już przepisy zwiększające karę za „nieistotny” wyjazd za granicę z €500 do €2.000. Prawdopodobnie ustawa zacznie obowiązywać już na początku marca.