Wielka sztuka w połączeniu z nowoczesną technologią jest już dostępna dla zwiedzających w Irlandii.

Wielka sztuka w połączeniu z nowoczesną technologią 3D jest już dostępna dla zwiedzających w Irlandii.

Wystawa w Irlandii – Vincent van Gogh

Wystawa największych dzieł Vincenta van Gogha już teraz cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Można ją oglądać od 16 maja do 4 sierpnia w Dublinie.

Najsłynniejsze obrazy, a także mniej znane dzieła artysty, są wyświetlane na ścianach i podłodze, tworząc oszałamiającą panoramę 360 stopni. Wrażenia z odbioru tych niepowtarzalnych obrazów są dopełnione przez muzykę i inne efekty dźwiękowe.

Część pokazu z zastosowaniem sztucznej inteligencji wykorzystuje cały katalog prac Vincenta van Gogha, zawierający ponad 2000 dzieł sztuki.

Dyrektor projektu Jillian Wilson powiedziała:

Odwiedzający doświadczą audiowizualnej opowieści w najlepszym wydaniu i będą zanurzeni w historii i dziełach sztuki Van Gogha, ciesząc się jego arcydziełami w zaawansowanym formacie cyfrowym.
Możesz przejść przez fascynujące i tragiczne życie Van Gogha, poprzez jego starannie wyselekcjonowane dzieła sztuki, wybrane tak, aby w pełni pochłonąć Cię wielozmysłowym doświadczeniem, z oszałamiającymi efektami audiowizualnymi.

Zwiedzających zapewnia się o niepowtarzalnej atmosferze i fascynującej podróży przez życie niesamowicie utalentowanego artysty, jakim był Vincent van Gogh.

Wystawa otwarta została 16 maja w słynnym Shelbourne Hall w hali RDS w Dublinie. Ten trójwymiarowy spektakl został stworzony przez Theatre of Light oraz kreatywne studio Nohlab.

Więcej informacji: rds.ie