POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Garda prowadzi śledztwo w sprawie wczorajszego incydentu z udziałem szabrowników w jednym ze sklepów Lidl w Irlandii.

Wczoraj około godziny 17:00 wieczorem grupa około 30 osób spenetrowała sklep Lidl przy Fortunestown Lane w Jobstown, Tallaght w Dublinie.

Według wstępnych ustaleń agresywna grupa mężczyzn wtargnęła do sklepu, zastraszyła pracowników (pracowników nie było w sklepie), rozkradła część towaru, dokonała olbrzymich zniszczeń, a na końcu wyniosła sejf. Na miejsce wezwano Gardę, jednak funkcjonariusze nie byli w stanie przebrnąć przez zaspy śniegu.

W tym czasie kilku z tych mężczyzn ukradło znajdującą się w pobliżu koparkę i zniszczyło dach sklepu naruszając jego konstrukcję. Garda wezwała na pomoc oddział Defence Forces, który przybył na miejsce zdarzenia wraz z uzbrojoną jednostką Gardy.

Aresztowano dziewięć osób i odzyskano sejf. Odzyskano też kilka samochodów, które zostały wcześniej skradzione przez tę grupę. W pobliżu, przy Fortunestown Way, znaleziono sześć spalonych samochodów. Ogień prawdopodobnie podłożyła ta sama grupa, która okradła i zniszczyła sklep Lidl.

Budynek uległ całkowitemu zniszczeniu. Lidl nie jest jedynym sklepem, do którego ta grupa włamała się wczoraj wieczorem. Drugim był sklep Centra, który znajduje się także w Tallaght. Około godziny 20:00 grupa mężczyzn włamała się do sklepu, otworzyła kasę i maszynę z papierosami.

Aresztowani mężczyźni pojawili się dzisiaj rano w sądzie. Wszyscy odpierają zarzuty o włamanie, kradzież i zniszczenie mienia. Trwa analiza nagrań z kamer CCTV.