POLONIA IRLANDIA

To ogłoszenie o pokoju do wynajęcia wstrząsnęło mieszkańcami Irlandii.

Niestety coraz częściej można się natknąć na podobnego typu „oferty” w internecie. Mieszkańcy Irlandii wyrazili swoje oburzenie wobec faktu, że ludzie zmuszeni są mieszkać w takich warunkach.

Oferta tego domu z czterema sypialniami w Inchicore pojawiła się ostatnio na Facebook. Jak wynika z relacji Herald.ie w domu obecnie mieszka dziewięć osób, które dzielą wspólną powierzchnię jak w domu komunalnym. Są to młodzi ludzie pochodzący z Korei, Brazylii, Meksyku i Argentyny.

Każdy z najemców płaci €388 czynszu oraz €20 za rachunki miesięcznie. Dodatkowo kaucja za wynajem to €370 od każdej osoby. Niestety warunki mieszkaniowe pozostawiają wiele do życzenia.

W jednej z sypialni stoi łóżko piętrowe, kabina prysznicowa, umywalka i szafa. Jednak osoba zajmująca dolne łóżko ma do dyspozycji jedynie dwie szuflady w szafce stojącej w holu.

W pokoju dziennym stoją materace, na których czasami sypiają znajomi lokatorów tego domu, którzy mają problemy mieszkaniowe. W kuchni znajduje się grafik, zgodnie z którym najemcy sprzątają wspólnie użytkowane powierzchnie domu.

Przedstawiciele Threshold wyrazili obawy, że w tym kierunku podąża rozwiązanie kryzysu mieszkaniowego w Irlandii. Skutkiem jest coraz więcej ofert „mieszkania w łodziach podwodnych”czyli klaustrofobicznie małych pomieszczeniach za pozornie mniejsze pieniądze.

Czytaj też: Mieszkania komunalne w Irlandii. Plan na kryzys mieszkaniowy