Subtropikalny sztorm ma uderzyć w Irlandię w ten weekend.

Wszystko wskazuje na to, że kończą się ostatnie dni lata w Irlandii, a powracają jesienne sztormy. Jeden z nich ma dotrzeć do nas już w ten weekend.

Znad Atlantyku w kierunku Irlandii zbliża się sztorm Ernesto, który przyniesie ze sobą silne, ulewne opady deszczu. Będzie duszno – przy temperaturach w okolicy 25 stopni Celsjusza.

W czwartek słupki rtęci nie przekroczą 19 stopni Celsjusza. Ma być dużo przejaśnień i tylko przelotne opady deszczu. Jedynie w północnej i zachodniej części Irlandii możliwe są ulewy, dość silny wiatr, a nawet gradobicie.

Wieczorem czeka nas wzrost zachmurzenia, mgły i mżawka, noc będzie ciepła – minimum 14 stopni Celsjusza. W piątek obfite opady deszczu przy wzroście temperatur zwiastować będą zbliżający się cyklon.

W sobotę ulewne opady deszczu dominować już będą na całym obszarze Irlandii, szczególnie w Ulster i północnej części Connacht. Nadal bardzo ciepło i duszno, w nocy temperatury oscylować będą w okolicy 17 stopni Celsjusza.

Pogoda wyklaruje się w niedzielę rano, będzie coraz mniej deszczu, a coraz więcej przejaśnień. Początek przyszłego tygodnie również zapowiada się bardzo ciepły i duszny.