W Irlandii ma właśnie miejsce załamanie pogody po bardzo wiosennej ostatnio atmosferze. Wprowadzono żółty alert pogodowy.

Sztorm Freya dotarł do Irlandii, przez co doszło do załamania pogody i musimy pożegnać ciepłą i słoneczną wiosnę na jakiś czas.

W związku z nagłym pogorszeniem warunków pogodowych meteorolodzy z Met Eireann ogłosili żółty alert pogody dla części Irlandii:

STATUS ŻÓŁTY

Dla: Donegal, Galway i Mayo

Od: soboty 02 marca 2019 od godziny 08:00 rano
Do: niedzieli 03 marca 2019 do godziny 03:00 rano

W tym rejonie przewidziano silny wiatr o prędkości od 50-65 km/h, w porywach sięgający 90-100 km/h. Intensywne opady deszczu, miejscami mogą być ulewne.

STATUS ŻÓŁTY – AKTUALIZACJA

Dla: Munster i Leinster

Od: niedzieli 03 marca 2019 od godziny 06:00 rano
Do: niedzieli 03 marca 2019 do godziny 18:00 wieczorem

Alert związany jest z ulewnymi opadami deszczu. Spodziewany jest poziom opadów nawet do 3,5 cm.

Alert może zostać przedłużony lub jego status może ulec zmianie. Sztorm Freya obecny ma być jeszcze w niedzielę w bezpośrednim pasie wybrzeża. W nocy spadek temperatur – możliwe przymrozki.

Początek tygodnia ma już być spokojniejszy, z temperaturami w dzień w granicach od 6 do 10 stopni Celsjusza. W nocy maksymalna temperatura nie przekroczy 2 stopni Celsjusza.

Od środy w Irlandii zwiększy się ilość opadów deszczu, a w kolejny weekend może być niespokojnie, co zwiększa prawdopodobieństwo kolejnego sztormu.