Met Eireann ostrzega przed pogorszeniem warunków pogodowych w Irlandii.

W ten weekend tropikalny sztorm Justine zdominuje warunki pogodowe nad Europą. Według prognoz Met Eireann Irlandia uniknie bezpośredniego uderzenia, lecz w ten weekend spodziewać się można intensywnych opadów deszczu i porywistego wiatru.

Warunki zaczną pogarszać się w piątek wieczorem. Deszczowy front przesuwać się będzie nad całym obszarem kraju. W sobotę będzie zimno – maksymalnie 6 stopni. Uczucie zimna spotęguje silny wiatr.

W Leinster opady deszczu przejdą w opady deszczu ze śniegiem i opady śniegu. W nocy z soboty na niedzielę temperatury spadną do wartości poniżej zera.

W niedzielę rano deszcz i deszcz ze śniegiem będą rozprzestrzeniać się po całym kraju w kierunku wschodnim, miejscami przejdą w opady śniegu, zwłaszcza w północnej części kraju.

Podobne warunki będą dominować przez resztę niedzieli, a także w poniedziałek. W północnej części Irlandii możliwe są dalsze opady śniegu.

We wtorek zrobi się cieplej, choć w dalszym ciągu ma być pochmurno i deszczowo. Maksymalna temperatura w dzień wyniesie 10 stopni Celsjusza.