POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Mieszkańcy Irlandii odczują skutki tropikalnego sztormu Pablo – jak twierdzą meteorolodzy z Met Eireann.

Sztorm Pablo jeszcze kilka dni temu miał siłę huraganu, lecz uległ osłabieniu w miarę przesuwania się nad Oceanem Atlantyckim w stronę Europy.

Mimo to meteorolodzy z Met Eireann spodziewają się wpływu sztormu Pablo na warunki pogodowe w Irlandii w ciągu kolejnych kilku dni. Zgodnie z prognozą możemy spodziewać się  bardzo intensywnych opadów deszczu.

Sztorm napłynie do Irlandii w środę z południowego zachodu i oprócz deszczu przewidywany jest też silny, porywisty wiatr. W miarę upływu dnia Pablo przesuwać się będzie w kierunku wschodnim.

Silne ulewy spodziewane są w Leinster, a także w Munster, gdzie lokalnie poziom wód opadowych może sięgnąć nawet 7 cm. Jednocześnie temperatury na południu kraju wzrosną do 15 stopni Celsjusza.

W czwartek dalsze ocieplenie i przelotne opady ulewnego deszczu. Entuzjaści halloweenowego zbierania słodyczy powinni zabrać ze sobą parasole.

Koniec tygodnia zdominuje kolejny front niżowy, a wraz z nim ulewny deszcz. Temperatury w dzień będą już niższe, a w nocy spodziewane są przymrozki.