POLONIA IRLANDIA

Pozostałość tropikalnego cyklonu wpłynie na warunki pogodowe w Irlandii.

Sztorm Sebastien to pozostałość tropikalnego cyklonu, którego siła osłabła, lecz mimo to wpłynie na warunki pogodowe w Irlandii w najbliższych dniach.

Już od poniedziałku 25/11/2019 odczujemy wzrost temperatury – nawet do 12 stopni Celsjusza. Jednak wraz z ociepleniem sztormowy front przyniesie ze sobą silny wiatr i obfite opady deszczu.

W nocy z poniedziałku na wtorek w Munster i południowej części Leinster dominować będzie bardzo silny wiatr. Ulewne opady deszczu przewidziano aż do wtorku do wczesnych godzin przedpołudniowych. W miarę upływu dnia będzie więcej przejaśnień i przelotnych opadów deszczu. Na południu i wschodzie wiatr będzie coraz silniejszy.

Sztormowe warunki zaczną się wyciszać w środę i meteorolodzy przewidują mniej deszczu i więcej przejaśnień. Jeszcze w czwartek temperatury w dzień oscylować będą w granicach od 8 do 11 stopni Celsjusza. W nocy z czwartku na piątek powrót przymrozków – będzie nawet do minus 2 stopni Celsjusza.

Na obecną chwilę przewiduje się raczej spokojny koniec tygodnia i powrót do typowych jak na tą porę roku temperatur – w nocy przymrozki, a w dzień maksymalnie 8 stopni Celsjusza.