Kolejne ostrzeżenie dla mieszkańców Irlandii, którzy mogą paść ofiarą bezwzględnych oszustów.

Po raz kolejny w tym roku wystosowano ostrzeżenie do mieszkańców Irlandii, którzy mogą zostać oszukani przez bezwględnych fałszerzy. Niestety mimo ostrzeżeń, rośnie liczba osób, które szybko straciły pieniądze z konta. Oszuści próbują wyłudzić dane od osób czekających na zwrot podatku.

Urząd Skarbowy w Irlandii ponawia apel, by ignorować wszelkie wiadomości e-mail lub SMS, w których nadawca podając się pod Revenue prosi o podanie danych osobowych i dane kart bankowych. W ostatnim czasie wzrosła liczba prób wyłudzenia w okolicach Roscommon i Galway.

Pracownicy Revenue zalecają, by osoby, które otrzymają fałszywe wiadomości, przesłały je pod adres [email protected], a następnie skasowały wiadomość bez otwierania jej. Osoby, od których wyłudzono już dane, powinny bezzwłocznie skontaktować się ze swoim bankiem.

Wszystkie osoby, które czekają na zwrot podatku, powinny skontaktować się bezpośrednio ze swoim lokalnym urzędem Tax Office, gdzie można sprawdzić status swojego wniosku. Revenue nigdy nie wymaga przesyłania danych osobowych ani informacji kont bankowych poprzez e-mail czy SMS.