POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Doniesienia jednej z gazet skomentował Naczelny Lekarz Irlandii.

W niedzielę w jednej z gazet pojawiły się informacje o nowej blokadzie Irlandii. Według gazety irlandzki rząd ma stopniowo wprowadzać kolejne ograniczenia dla mieszkańców, które zmierzać będą w kierunku całkowitego lockdownu. Blokada rzekomo ma zostać wdrożona już 30 grudnia.

Lockdown Irlandii

Blokada ma też oznaczać całkowite zamknięcie pubów i restauracji, a także wprowadzenie w styczniu nauki zdalnej dla uczniów w Irlandii.

Według gazety rząd szykuje też surowsze zasady dotyczące maksymalnej liczby uczestników spotkań w prywatnych domach – jeśli transmisja będzie utrzymywać się na wysokim poziomie.

Wiadomość ta zelektryzowała opinię publiczną. W związku z tym Naczelny Lekarz kraju, dr Tony Holohan, zdecydował się skomentować te doniesienia.

Komentarz

Irish Examiner uzyskał jego komentarz, w którym szef NPHET zaprzeczył tym informacjom i określił je jako „całkowicie spekulacyjne”.

Pracownicy Biura Naczelnego Dyrektora Medycznego poinformowali, że członkowie NPHET monitorują sytuację na bieżąco. Zapewnili przy tym, że przed końcem roku nie planuje się wdrożenia żadnych nowych obostrzeń dotyczących gastronomii czy szkolnictwa.

Kolejne spotkanie ekspertów ds. ochrony zdrowia z Krajowego Zespołu NPHET zaplanowano dopiero na 6 stycznia. Wtedy ponownie nastąpi przegląd sytuacji i ewentualnie opracowane zostaną nowe zalecenia dla rządu.