POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

W minioną sobotę przed jednym z domów w Irlandii doszło do dantejskich scen z udziałem młodych osób.

To wszystko miało być żartem, a doprowadziło do kłótni i bójek pijanej młodzieży, która swoim zachowaniem zszokowała okolicznych mieszkańców.

Sytuacja miała miejsce w sobotę w dzielnicy Mayfield w Cork. Ze wstępnych informacji wynika, że do jednego z domów zaproszono kilka nastoletnich osób. Prawdopodobnie jedna z nich opublikowała informacje na temat spotkania w mediach społecznościowych, co miało być „niewinnym żartem”.

Okazało się, że na miejscu pojawiło się około 200 osób, w większości nieznanych właścicielowi domu. Kiedy odmówiono im wstępu na imprezę, zaczęli się zachowywać agresywnie.

Większość obecnych przed domem osób spożywała alkohol. W rezultacie doszło do kłótni i bójek, a na miejscu pojawiło się kilka radiowozów Gardy. W wyniku zakłócania porządku publicznego aresztowano pięć osób. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala – nastolatek ranny od uderzenia rozbitą butelką oraz dziewczyna, której w wyniku pobicia wybito ząb.

Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia oraz sprawdzanie w mediach społecznościowych wszystkich informacji na ten temat. Garda prosi także świadków o udzielenie informacji na temat wszystkich agresywnych zachowań nastolatków w miejscu zdarzenia.