Tak działa Brexit - Zwalniają pracowników i przenoszą produkcję z Irlandii do Anglii

Potwierdziły się wcześniejsze zapowiedzi o zamknięciu produkcji jednej z największych firm w Irlandii.

Dzisiaj wczesnym popołudniem potwierdziły się wcześniejsze zapowiedzi o zamknięciu fabryki Coty w Nenagh w hrabstwie Tipperary. Decyzją firmy ponad 200 osób straci pracę w ciągu najbliższych 18 miesięcy.

Pracownicy fabryki zostali wezwani dzisiaj w południe na spotkanie, podczas którego ogłoszono decyzję zarządu firmy. Według informacji produkcja ma zostać przeniesiona do Wielkiej Brytanii.

Kilka lat temu były plany przeniesienia produkcji do Polski, jednak zatrudnione w fabryce osoby zwiększyły swoją wydajność, by uniknąć jej zamknięcia w Nenagh. Okazało się mimo to, że oddział jest nadal nierentowny.

W 2015 roku Firma Coty przejęła fabrykę po Procter and Gamble, która rozpoczęła swoją działalność w 1978 roku. Coty odpowiada za produkcję kosmetyków i perfum jak Astor, Miss Sporty, Rimmel czy Calvin Klein.

Pracownicy Coty w fabryce w Nenagh byli uprzedzani o możliwości zamknięcia produkcji. Do samego końca wierzyli jednak, że w wyniku Brexitu firma zdecyduje się zamknąć oddział w Wielkiej Brytanii, a pozostawi ten w Irlandii. Dzisiejsza decyzja to wielki cios dla pracowników fabryki i ich rodzin.