POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI W IRLANDII ARTYKUŁ

Otrzymaliśmy dzisiaj list od naszej czytelniczki, która chciała ostrzec przed próbą wyłudzenia pieniędzy od osób poszukujących domu do wynajęcia.

Wasze sprawy i historie możecie przesyłać na: KONTAKT 24 – POLONIA IRLANDIA

List od czytelniczki POLONIA IRLANDIA

Dzień dobry.
Czy pamięta Pan ten wpis?

IRLANDIA – UWAGA! SĄ OSZUSTWA PRZY WYNAJMOWANIU DOMU LUB APARTAMENTU

To dzieje się znowu.

Nie wiadomo skąd otrzymaliśmy na maila ofertę mieszkania. Nie pamiętam żebym składała ofertę na to konkretne mieszkanie. Nie była to klasyczna odpowiedź na wiadomość z ogłoszenia. Ktoś po prostu znał nasz adres email i wiedział że szukamy mieszkania. Podejrzewam że wykradł nasze dane ze strony rent/daft/ lub innej.

Mężczyzna napisał że jest Włochem który wrócił do ojczyzny i ma w Dublin 4 dwusypialniowe mieszkanie do wynajęcia. Niestety nie chce przyjeżdżać na marne więc chce żebyśmy najpierw obejrzeli mieszkanie a potem dali mu znać czy ma lecieć do IE podpisywać kontrakt.

Powoływał się cały czas na Airbnb jakby była to agencja mieszkaniowa. Pytał czy już się z nami skontaktowali. Nie podał linku do mieszkania. Jego pomysł brzmiał że zapłacimy mu 2400 euro (1 miesiąc plus 1000 depozytu) za zobaczenie mieszkania a jeśli się rozmyślimy Airbnb odda nam pieniądze. Jednocześnie, jak pisałam ani razu nie wysłał nam linku i dopytywał czy Airbnb już się z nami skontaktowało. Podejrzewam że gdybym z ciekawości pisała dalej odpowiedziałby że nastąpiły problemy i żeby pieniądze wysłać prosto na konto lub wysłałby nam link to nieistniejącego mieszkania. Nie jesteśmy tak naiwni i od początku czułam co się kroi ale wysyłamy to jako ostrzeżenie. Pozdrawiam i wysyłam kopię listu.


Próba wyłudzenia pieniędzy

Osoba podająca się za właściciela mieszkania wysłał wiadomość o następującej treści:

Hello,
I have confirmed the booking. Did you received the invoice from Airbnb ?

You will need to make the payment to Airbnb. After you make the payment to Airbnb, an inspection time will be settled and you will receive the keys so you can inspect the apartment.

The first month of rent plus security deposit that you have to pay in advance is 100 % refundable if you do not agree with the apartment.

Airbnb requests payment in advance to be sure that the client really has the intention of renting the property.

After you’ll receive the keys and contract, you check the apartment and decide if you want to rent it or not. After the inspection you will contact Airbnb and tell your decision: TAKE THE APARTMENT or NOT ! If you don’t take the apartment they will refund your payment.

The payment deposit must be confirmed in 2 working days because other way I have to open another case with Airbnb and I must pay for every case. After the payment is done let me know the day when you want to see the apartment.
Regards

Mamy nadzieję, że nasi czytelnicy zachowają ostrożność i nie dadzą się oszukać. Jeśli macie sprawy, o których chcecie poinformować Polaków mieszkających w Irlandii, prosimy o kontakt na KONTAKT 24.