POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Takie rzeczy należy promować wsród wszystkich Polaków mieszkających w Irlandii.

Co roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Także w Irlandii organizowanych jest wiele wydarzeń z tej okazji. Dzisiaj chciałem Wam przedstawić grupę polskich seniorów, którzy biorą sprawy w swoje ręce.

Obiecali grilla, a kazali zbierać śmieci…

Otrzymałem zaproszenie od członków Klubu Seniora w Irlandii “Fusy po kawie” (grupa klubu na Facebook – tutaj) na ciasto i grilla. Spotkanie miało być na plaży Church Bay w Crosshaven w hrabstwie Cork. Jak prawdziwy Polak przed darmowym grillem, nic nie jadłem i nic nie piłem… Na miejscu przywitały mnie za to worki na śmieci.

Okazało się, że Klub aktywnego seniora w Irlandii – “Fusy po kawie” zorganizował sprzątanie plaży w ramach obchodów Dnia Ziemi.

Tak Polacy dają dobry przykład w Irlandii. Sprzątają plaże z okazji Dnia Ziemi.jpg
Klub aktywnego seniora w Irlandii – “Fusy po kawie” – Dzień Ziemi 2018 rok

W nagrodę za sprzątanie był grill…

Po zakończeniu sprzątania udaliśmy się wszyscy na wspólnego grilla. Polska kiełbasa, kaszanka i karkówka smakowały wyśmienicie po tych kilku godzinach na plaży. Do tego sernik, makowiec i tort bezowy. Teraz wiem, że otrzymując kolejne zaproszenie, muszę być przygotowany na jakieś zadanie – bo ci seniorzy nie zamykają się w domach, a są aktywni przez cały rok.

Tak Polacy dają dobry przykład w Irlandii. Sprzątają plaże z okazji Dnia Ziemi
Klub aktywnego seniora w Irlandii – “Fusy po kawie” – Grill