POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Szkoły w Irlandii zobligowane są do przestrzegania zaleceń HSE.

W związku z sytuacją epidemiczną pojawiła się nietypowa prośba do uczniów w Irlandii.

Ze względu na ryzyko rozprzestrzeniania się Covid-19 w szkołach zachęca się, by w tym roku zrezygnowali z wręczania sobie i nauczycielom świątecznych kartek czy prezentów.

Jak podaje Irish Daily Mail – wszystkie prezenty przyniesione do szkoły zostaną zamknięte „w kwarantannie” i będą rozdane dopiero po feriach świątecznych.

Ta prośba może nie spodobać się wielu mieszkańcom, dla których wręczanie drobnych upominków czy karteczek z życzeniami to nieodzowna część irlandzkich tradycji.

Pojawiają się jednak głosy, które pochwalają to zalecenie. Część opinii publicznej uważa, że konieczne są teraz pewne wyrzeczenia, aby uniknąć wzrostu zakażeń koronawirusem w społeczeństwie.

Szkoły w Irlandii zobligowane są do przestrzegania zaleceń HSE. A eksperci ds. zdrowia wzywają mieszkańców do „zachowania podwyższonego poziomu czujności” w nadchodzących tygodniach.

Szef HSE Paul Reid ostrzegał niedawno, że przytulanie się i składanie życzeń stanowi “skrajne ryzyko” i może przyczynić się do wzrostu zakażeń w Irlandii.

Czytaj też: Lekcje zdalne lub dłuższe ferie świąteczne w Irlandii – raport ECDC