Polonia Irlandia • Gazeta • Wiadomości i Informacje

Wielu mieszkańców Irlandii rozpoczęło poszukiwania najkorzystniejszych cenowo letnich wakacji za granicą.

Od wielu lat biura podróży starają się przyciągnąć do siebie jak największą rzeszę klientów i kilka razy w roku przygotowują dla nich oferty specjalne.

Jedną z nich jest obniżka cen wyjazdów przypadających w okresie letnim, która zawsze cieszy się bardzo dużą popularnością. Ta oferta dostępna jest w lokalnych biurach podróży zazwyczaj w okresie między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem.

Coraz więcej osób decyduje się jednak na zakup zagranicznych wakacji w internecie – albo poprzez internetowe biura podróży, bądź na własną rękę. Zapewne każdy, kto ma doświadczenie w tego typu rezerwacjach, zna ich plusy i minusy.

Faktem jest, że nawet biura podróży z wieloletnim stażem w każdej chwili mogą ogłosić upadłość. Tak było we wrześniu z operatorem wycieczek Thomas Cook, który od lat cieszył się zaufaniem tysięcy klientów w Irlandii.

Bez względu na to, czy w internecie, czy w lokalnym biurze podróży, mieszkańcy Irlandii myślą już o skorzystaniu z wakacyjnych ofert wyjazdu. Według najnowszych danych ankiety AA Ireland prawie połowa ankietowanych planuje spędzić więcej czasu za granicą w 2020 roku niż w mijającym roku.

A jak wygląda sytuacja z Polakami mieszkającymi w Irlandii? Kto planuje letnie wakacje w Polsce, a kto za granicą?