POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

W Irlandii na sprzedaż oferowane są całe wyspy, które teraz są tańsze niż domy.

Ceny nieruchomości w Irlandii osiągają astronomiczne kwoty, ale na rynku pojawiają się wyspy, które można kupić taniej niż dom. Jeżeli ktoś lubi ciszę i spokój i nie chce mieć sąsiadów zbyt blisko, to ta oferta jest dla niego.

Ile kosztuje prywatna wyspa w Irlandii?

Ceny domów w Irlandii do wydatek rzędu setek tysięcy euro. W Dublinie, żeby kupić dom, trzeba się liczyć ze średnim wydatkiem rzędu €400.000. W innych miastach jest nieco lepiej. Ale co powiecie na to, że możecie kupić dla siebie prywatną wyspę za jedyne €150.000?

Wyspa na sprzedaż w Irlandii

Agencja Vladi Private Islands wystawiła na sprzedaż wyspę Mannion Island położoną w zachodniej części hrabstwa Cork. Wyspa ma powierzchnię czterech akrów. Znajduje się w zatoce Dunmanus Bay. Położona jest 200 metrów od brzegu i 500 metrów od nowo wybudowanej przystani.

Potencjalny nabywca musi się liczyć z kilkoma problemami. Choć na wyspie są źródła wody, to niestety nie ma źródeł energii. Ważny też będzie transport. Oprócz samochodu musi mieć łódkę. Ale to chyba drobne problemy dla entuzjastów ciszy i spokoju.