POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Kwestia kwarantanny dla pasażerów w Irlandii będzie częścią nowego planu rządu.

Być może osoby podróżujące do Irlandii spoza „zielonej listy” nie będą musiały poddawać się 14-dniowej izolacji. Rząd opracowuje właśnie nowy plan walki z Covid-19. Szczegóły strategii „Living With COVID” poznamy już 14 września.

Jedną z propozycji, która jest rozważana, jest wprowadzenie punktów testowania pasażerów w portach i na lotniskach dla osób przybywających z państw spoza „zielonej listy”. Jeśli plan zostanie zatwierdzony, to 14-dniowa kwarantanna nie będzie już dłużej obowiązywać podróżnych z negatywnym wynikiem testu.

W tej chwili poszukiwany jest producent testów, które wykażą obecność bądź brak Covid-19 u pasażerów już w ciągu kilku godzin.

Pomysł spotkał się jednak z chłodną oceną ze strony niektórych ekspertów od chorób zakaźnych. Ich zdaniem plan jest dobry „tylko w teorii”. Istnieje duże ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa w kraju przez fałszywie negatywne wyniki testów.

Tymczasem NPHET dyskutuje nad skróceniem samoizolacji dla osób zakażonych Covid-19 z 14 do 10 dni. Zmiana pozwoliłaby osobom bez objawów lub których objawy ustąpiły na szybszy powrót do społeczeństwa i jest oparte na międzynarodowych dowodach dotyczących tego, jak zaraźliwy może być ktoś po zakażeniu.

Czytaj też: Koniec kwarantanny po podróży do Irlandii? Nowa strategia rządu


DOŁĄCZ DO NAS NA YOU TUBE - ZASUBSKRYBUJ::