POLONIA IRLANDIA - GAZETA - WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Minister Zdrowia zdecydował w sprawie wdrożenia testów antygenowych na szeroką skalę w Irlandii.

Minister Zdrowia, Stephen Donnelly, poprosił prof. Mary Horgan, przewodniczącą Królewskiego Kolegium Lekarzy w Irlandii, o kierowanie grupą mającą na celu wdrożenie szybkich testów antygenowych.

Testy antygenowe

Minister Donnelly zdecydował się odrzucić sprzeciw ekspertów z NPHET wobec testów antygenowych, ponieważ jego zdaniem szybkie testy mogą pomóc w ponownym otwarciu kraju.

Rząd popiera stosowanie testów antygenowych na szeroką skalę, lecz jako dodatkowe narzędzie, a nie substytut dla testów PCR.

Specjalnie powołana grupa będzie udzielać porad w celu wdrożenia testów antygenowych w różnych sektorach. Dokładne informacje na temat profilu działalności grupy zostaną opublikowane w niedługim czasie.

Przepustki dla klientów

Decyzja Ministra Zdrowia zbiega się w czasie, gdy Leo Varadkar poinformował, że rząd rozważy włączenie opcji testów antygenowych do nowego systemu przepustek dla klientów pubów, restauracji i kawiarni.

Działania grupy prof. Horgan będą w bezpośrednim konflikcie z poglądami Dyrektora Medycznego, doktora Tony’ego Holohan’a. Główny Lekarz Irlandii wykluczył już możliwość dopuszczenia testów antygenowych do systemu przepustek.