POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Testy antygenowe w Irlandii mogą być szansą na przywrócenie podróży lotniczych.

Komitet ds. Transportu i Komunikacji Oireachtas wystosował pismo do wyższych rangą członków rządu i urzędników ds. zdrowia, wzywając wprowadzenia szybkich testów antygenowych. Działanie to ma na celu przywrócenie zagranicznych podróży lotniczych.

Testy antygenowe

Ich zdaniem program pilotażowy powinien zostać wprowadzony przed wejściem w życie cyfrowego „zielonego certyfikatu” Unii Europejskiej. W pierwszym etapie progam można wypróbować na trasie między Irlandią a Wielką Brytanią.

Członkowie komitetu wysłuchali kilka dni temu profesora Marka Fergusona, Dyrektora Generalnego Science Foundation Ireland i głównego doradcy naukowego rządu. Prof. Ferguson omówił kwestię szybkich testów antygenowych, które są szansą na bezpieczne przywrócenie podróżowania.

Po tym spotkaniu Komitet skierował pismo do Premiera, Wicepremiera, Ministra Zdrowia, Ministra Transportu, Ministra Turystyki, a także do Dyrektora Medycznego w Irlandii.

Na decyzję w tej sprawie czekają też biura podróży, które apelują o jasne wytyczne w sprawie bezpiecznego otwarcia międzynarodowych podróży służbowych i rekreacyjnych.