POLONIA IRLANDIA

Meteorolodzy mają pozytywne informacje dla mieszkańców Irlandii na najbliższy tydzień.

To mogą być ostatnie podrygi lata w Irlandii. Prognoza meteorologiczna Met Eireann zachęca do zorganizowania wolnego czasu na wolnym powietrzu.

Już dzisiaj pożegnamy się z deszczowym frontem, który w ciągu dnia przemieszczać się będzie nad Irlandią w kierunku południowo-wschodnim.

W sobotę na przeważającym obszarze kraju będzie słonecznie. Najwięcej słońca ma być w Munster i Leinster. Na północy wystąpią opady deszczu, a wieczorem silniejsze podmuchy wiatru w rejonie nadbrzeżnym na zachodzie i północy.

W niedzielę możemy spodziewać się już powrotu lata. Będzie znacznie cieplej – w ciągu dnia do 22 stopni Celsjusza. Nad większym obszarem będzie bardzo słonecznie, jedynie w rejonie nadbrzeżnym na zachodzie i południu kraju mogą pojawić się przelotne opady mżawki.

W nocy z niedzieli na poniedziałek ciepło – temperatury oscylować będą w granicach od 11 do 14 stopni Celsjusza.

W poniedziałek większe zachmurzenie przy możliwym wystąpieniu opadów deszczu w zachodniej części Irlandii. Najwięcej słońca mogą spodziewać się mieszkańcy południowo-wschodniej części kraju.

Temperatury w dzień wyniosą od 16 do 22 stopni Celsjusza. W nocy nawet 15 stopni – na wschodzie i południu Irlandii.

We wtorek bardzo słonecznie i ciepło – na zachodzie i w centralnej części kraju termometry pokażą 23 stopnie Celsjusza. Podobne warunki pogodowe spodziewane są do czwartku.