POLONIA IRLANDIA

Rozpoczęto prace nad długo oczekiwanym projektem trasy rowerowej w Irlandii.

Projekt „Zielonej Drogi” to oczekiwana od wielu lat inwestycja we wschodniej części hrabstwa Cork, która bez wątpienia stanie się dużą atrakcją turystyczną w Irlandii.

Dzięki tej inwestycji lokalni przedsiębiorcy skorzystają ze wzmożonego ruchu turystycznego w regionie. Już teraz destylarnia whiskey Jameson Experience w Midleton każdego roku przyciąga ok. 100.000 turystów.

Niedługo liczba ta wzrośnie, a to za sprawą nowej trasy rowerowej – „Zielonej Drogi”, która ma połączyć ze sobą miasta Midleton i Youghal. Całe rodziny będą mogły podziwiać widoki jadąc wśród zielonych terenów Midleton, Mogeely, Killeagh i Youghal.

To będzie jedna z najpiękniejszych tras rowerowych w Irlandii

Długość całej trasy będzie wynosić 23 km, a koszt inwestycji to 15 milionów euro. Droga prowadzić będzie w miejscu starej linii kolejowej między Midleton a Youghal. Nową trasą rowerową może przejeżdżać nawet 250.000 osób rocznie.

Prace budowlane, które właśnie rozpoczęto, mają zakończyć się za 2,5 roku, a „Zielona Droga” ma zostać otwarta w 2023 roku. Zarówno władze Cork, jak i lokalni przedsiębiorcy liczą na olbrzymi sukces tego projektu, podobnie jak to się stało w przypadku trasy rowerowej w hrabstwie Waterford.