POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Minister Zdrowia nie wyklucza zamknięcia szkół w Irlandii z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa.

To już 50 61 potwierdzonych przypadków zachowań na koronawirusa na irlandzkiej wyspie. W Irlandii Północnej liczba chorych wzrosła do 16 18, a w Republice do 34 43 osób.

We wtorek 10/03/2020 późnym wieczorem potwierdzono w Irlandii kolejnych 10 nowych przypadków, a Minister Zdrowia ostrzega przed kolejnymi zachorowaniami. Simon Harris nie wyklucza też tymczasowego zamknięcia szkół.

Do tej pory jednak nie podjęto żadnej decyzji w tej sprawie. W ostatnim czasie w internecie pojawiły się informacje o wcześniejszym zamknięciu szkół przed świętami wielkanocnymi. Rząd stanowczo zaprzeczył tym doniesieniom.

Jednocześnie Minister Zdrowia zapowiedział, że rząd planuje wprowadzić więcej ograniczeń, aby udało się ograniczyć liczbę zachorowań na koronawirusa w Irlandii. W swojej wypowiedzi przestrzegał też społeczeństwo, iż „nie należy się oszukiwać, że kraj uniknie wirusa”.

Ministerstwo odradza wszystkim mieszkańcom Irlandii wyjazdy turystyczne do krajów o wysokim wskaźniku zachorowań na koronawirusa Covid-19. W szczególności odradzane są wyjazdy do Włoch.

Najnowsze informacje: Koronawirus w Irlandii