To już kolejny napad z bronią w ręku na sklep. Trwa obława na bandytów

W Irlandii trwa obława na przestępców, którzy uzbrojeni w noże grozili pracownikom i obrabowali sklep.

Garda w południowym Dublinie próbuje schwytać trzech przestępców, którzy w poniedziałek wieczorem obrabowali sklep grożąc pracownikom nożami. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek około godziny 21:45 w sklepie Centra przy Oliver Plunkett Road w Monkstown.

Trzech zamaskowanych mężczyzn weszło do sklepu i jeden z nich przystawił nóż do pracownika mopującego podłogę. Drugi z nich uderzył w twarz stojącą za kasą pracownicę i zagroził jej nożem. Trzeci z nich otworzył dwie kasy i wyjął z nich łącznie około 700 euro gotówki.

Przestępcy zbiegli z miejsca zdarzenia w kierunku Lower Mounttown Road w Monkstown. W ciągu kilku minut na miejsce przybyły cztery jednostki Gardy. Według zeznań poszkodowanych pracowników sklepu, wszyscy trzej mężczyźni ubrani byli w ciemne dresy, byli zamaskowani i mieli na głowie założone kaptury ze sportowych bluz.

Trwają prace mające na celu identyfikację przestępców – przeglądane są m.in. zapisy z kamer CCTV. Funkcjonariusze Gardy mają przypuszczenia co do tożsamości przestępców. Jeden z nich został niedawno zwolniony z więzienia, gdzie trafił za podobne przestępstwo popełnione w tej samej okolicy.

Był to już drugi napad na sklep Centra w Monkstown – pierwszy miał miejsce w sierpniu ubiegłego roku. Natomiast w zeszłym tygodniu w sklepie Gala w Monkstown także doszło do napadu z nożem.