Dyskusja na ten temat toczy się w wielu miejscach na świecie, ale przynajmniej w Irlandii wszystko już stało się jasne.

Na zlecenie its4women.ie przeprowadzono analizę, z której wynika, że kobiety w Irlandii są lepszymi kierowcami niż mężczyźni. Przez sześć miesięcy sprawdzano zachowania kierowców za kierownicą za pomocą programu diagnostycznego Smart Driver.

Wnioski są następujące:

  • Aż 69% kierowców płci męskiej wykazało tendencję do nadmiernego przyspieszania pojazdu, w przypadku kobiet było to 62%.
  • Najbardziej świadome kobiety za kierownicą to osoby zatrudnione w inżynierii i nauce – aż 72% z nich prowadzi swój samochód bezpiecznie.
  • Najbardziej świadomi mężczyźni za kierownicą to osoby pracujący jako nauczyciele – aż 71% z nich też prowadzi swój samochód bezpiecznie.
  • Najbezpieczniej w Irlandii jest na drogach w regionie Connaught. W prowincji tej aż 82% kobiet określa się jako bezpiecznych kierowców. Natomiast w Dublinie kobiety rzadko wykazują tendencję do nagłego hamowania czy przyspieszania.
  • Jeśli chodzi o najmniej bezpiecznych kierowców w Irlandii, to są to mężczyźni w prowincji Munster. Aż 39% z nich stwarza zagrożenie na drogach.

Wyniki analizy kończą więc dyskusję na temat umiejętności kobiet i mężczyzn do prowadzenia samochodu w Irlandii, a także wszystkie stereotypowe żarty…