POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Meteorolodzy z Met Eireann obiecują nam ciepłą i słoneczną pogodę w tym tygodniu w Irlandii.

To może być ostatni taki ciepły i słoneczny tydzień w Irlandii – jak twierdzą meteorolodzy w Irlandii. Przed nami prawdziwe babie lato.

Prognoza pogody

Według prognozy meteorologów z Met Eireann temperatury będą wyższe niż w ostatnich tygodniach i utrzymywać się będą w skali powyżej 20 stopni Celsjusza.

W poniedziałek w ciągu dnia na przeważającym obszarze Irlandii będzie sucho i słonecznie. Jedynie na zachodzie wystąpią przelotne opady mżawki, które ustąpią wraz z upływem dnia.

Wtorek zapowiada się bez opadów, za to z dużą ilością słońca i temperaturami do 23 stopni Celsjusza. W nocy temperatury do 12 stopni Celsjusza, lokalnie mogą wystąpić mgły.

Babie lato

Od środy do piątku prawdziwe babie lato – będzie ciepło i słonecznie. Temperatury będą utrzymywać się w granicach od 20 do 24 stopni Celsjusza. Najcieplej na całym obszarze kraju ma być w środę – do 25 stopni.

Wczesna prognoza na weekend pokazuje, że podobne łagodne warunki pogodowe będą dominować w Irlandii do końca tego tygodnia. Spodziewane są temperatury powyżej 20 stopni Celsjusza.