To może być ostatni taki ciepły i słoneczny weekend w Irlandii w tym roku

Meteorolodzy z Met Eireann obiecują nam ciepłą i słoneczną pogodę w najbliższy weekend w Irlandii.

To może być ostatni taki ciepły i słoneczny weekend w Irlandii – jak twierdzą meteorolodzy w Irlandii. Przed nami prawdziwe babie lato.

Wtorek będzie jeszcze deszczowy, choć przy wysokich jak na wrzesień temperaturach – do 18 stopni Celsjusza. Wieczorem wiatr przybierze na sile. W środę zapowiada się rozpogodzenie. Jedynie miejscami możliwe są przelotne opady deszczu, które w nocy na zachodzie i północy Irlandii przejdą w ulewy.

W czwartek ma być ciepło i duszno. Rano występować będą opady deszczu, jednak w miarę upływu dnia rozpogodzi się. Późnym popołudniem na przeważającym obszarze kraju będzie już słonecznie i bardzo ciepło – nawet 21 stopni Celsjusza.

Od piątku będziemy się mogli cieszyć babim latem. Ma być ciepło, słonecznie. Jedynie w północno-zachodnim rejonie Irlandii możliwe są przelotne opady deszczu.

W sobotę nadal dużo słońca – zwłaszcza we wschodniej i południowej części kraju. W dzień temperatury oscylować będą w granicach od 17 do 20 stopni Celsjusza, a w nocy od 12 do 15 stopni Celsjusza.

W niedzielę piękna, słoneczna pogoda przy temperaturze do 21 stopni Celsjusza. Ponownie w rejonie północno-zachodnim możliwe przelotne opady deszczu.

Ze wstępnych analiz meteorologicznych wynika, że od wtorku nastąpi pogorszenie warunków i w Irlandii powitamy już typowo jesienny deszcz i wiatr.