Synoptycy z Met Eireann po raz kolejny przedłużyli alert pogodowy w Irlandii.

To nie koniec upałów w Irlandii. Najnowsza prognoza pogody Met Eireann pokazuje, że bardzo wysokie temperatury pozostaną jeszcze z nami przez jakiś czas.

Synoptycy po raz kolejny przedłużyli ostrzeżenie pogodowe. Żółty alert pogodowy związany z wysoką temperaturą powietrza obowiązuje w hrabstwach: Munster, Leinster, Cavan, Monaghan, Galway, Leitrim i Roscommon. Alert ważny jest do godziny 21:00, lecz może zostać przedłużony.

Żółty alert pogodowy obowiązuje też w całej Irlandii w związku z warunkami suszy. Alert ogłoszony został w sobotę i ważny jest do piątku 06 lipca 2018 roku do północy. Ten alert również może zostać przedłużony.

Upały będą dominować w Irlandii co najmniej przez kolejne 7 dni, jednak synoptycy nie są jeszcze w stanie określić końca wysokich temperatur. Obecnie nic nie zapowiada drastycznej zmiany warunków pogodowych.

Przypominamy, że od dzisiaj obowiązuje zakaz używania wody z węży ogrodowych na obszarze Greater Dublin Area. Najprawdopodobniej zakaz zostanie rozszerzony na pozostałą część Irlandii – może to się stać już w tym tygodniu. Czytaj więcej:

Nakaz oszczędzania wody w Irlandii. Kary dla łamiących nowe prawo