POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Po kilku latach udało się zidentyfikować mężczyznę, którego ciało zostało znalezione w lesie w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy poinformowali, że udało się zidentyfikować mężczyznę, którego ciało znaleziono przez spacerowicza w Irlandii we wrześniu 2014 roku.

Z policyjnego raportu wynika, że do zgonu Polaka w Rusheen Bay Woods, Knocknacarra w Galway doszło bez udziału osób trzecich. Jego śmierć potraktowano jako osobistą tragedię.

Przy ciele znaleziono niewiele osobistych rzeczy, co znaczne utrudniło identyfikację mężczyzny. Przeprowadzono ekspertyzę, dzięki której udało się stworzyć komputerową rekonstrukcję jego twarzy. Ustalono, że zegarek i odzież mężczyzny pochodziły z obszaru USA lub Kanady.

Mimo wielu publicznych apeli Gardy o pomoc nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny. Dopiero kilka tygodni temu z funkcjonariuszami Gardy skontaktowało się dwóch mężczyzn, którzy niedawno dowiedzieli się o sprawie.

Dzięki ich pomocy udało się odnaleźć krewnych zmarłego mężczyzny przebywających w Polsce. Pobrane od nich próbki DNA potwierdziły jego tożsamość. Rodzina w Polsce do tej pory nie wiedziała o jego tragicznych losach.