Polonia Irlandia

Nowe zasady roamingu w całej Unii Europejskiej zaczęły obowiązywać 15 czerwca 2017 roku. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich osób, które wybierają się na urlop poza granice Irlandii.

Zmiany w roamingu zaczęły obowiązywać w całej Europie od 15 czerwca 2017 roku. Przyznam, że na te zmiany czekałem od dawna. Sam nie lubię wydawać niepotrzebnie pieniędzy, dlatego kiedy jechałem na urlop np. do Polski to jedną z pierwszych wizyt była wizyta w salonie któregoś operatora telefonii komórkowej. Kupowałem karty na doładowanie i po zakończeniu urlopu wyrzucałem je do kosza.

Mieszkam w Irlandii już 13 lat i korzystałem prawie ze wszystkich operatorów (Vodafone, Meteor itp.) Od ponad roku korzystam z oferty Tesco Mobile na doładowanie.

Doładowanie €15 daje mi:

  • bezpłatne rozmowy na komórki i stacjonarne (10.000 minut)
  • 10 GB internetu (sieć obsługuje tylko 3G)
  • 1 cent na rozmowy do Polski (telefony stacjonarne)
  • doładowanie €15 zostaje na moim koncie do wykorzystania na inne usługi

Dzisiaj sprawdziłem warunki roamingu jakie oferuje Tesco Mobile dla mojej taryfy na doładowanie i jestem miło zaskoczony.

Tesco Mobile Prepay plan Allowance type Minutes Data
Simply Value Allowance when in Ireland 10,000 10GB
Or allowance when in the EU 10,000 3.17GB*

If you have bundle allowances on your Prepay plan your allowances while EU roaming will be the same as at home, except when there is a fair usage policy applied for data. Our most popular Prepay plan is Simply Value and is listed below as an example.

Napiszę szczerze – jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Po tych zmianach już nie będę musiał kupować innych kart.

Pamiętajcie, aby sprawdzić warunki roamingu waszych operatorów. Szczególną uwagę zwracajcie na ceny internetu – bo to jest najdroższa usługa w roamingu.