POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Do tragicznego zdarzenia doszło na jednej z najpopularniejszych tras rowerowych w Irlandii.

Mariusz Kryszak jechał swoim rowerem na popularnej dla rowerzystów trasie w Gap of Dunloe.

W niedzielę 2 czerwca 2019 roku około godziny 08:00 rano w mężczyzna zderzył się z samochodem na skrzyżowaniu Joys Cross w Beaufort niedaleko Killarney. Na miejsce wezwano pogotowie. Jednak mężczyzna zmarł zanim zabrano go do szpitala. Kierowca samochodu nie doznał żadnych obrażeń.

Droga w tym miejscu została zablokowana na kilka godzin. Funkcjonariusze Gardy zwrócili się z apelem do świadków wypadku o zgłaszanie informacji i nagrań z samochodowych rejestratorów.

Wypadek 45-latka był prawdziwym wstrząsem dla jego bliskich. Śmierć Mariusza przeżywają nie tylko członkowie jego rodziny i przyjaciele, ale też koledzy z pracy. Mariusz był bardzo lubianym i cenionym współpracownikiem.

Zatrudniony w The Dunloe Hotel and Gardens w Killarney przez 15 lat stopniowo rozwijał swoją karierę i zyskał sympatię kolegów oraz hotelowych gości. Koledzy rozpoczęli zbiórkę dla rodziny Mariusza, dzięki czemu możliwe będzie sprowadzenie jego ciała do Polski.

Zbiórka na ostatni bilet Mariusza do domu

Na stronie zbiórki napisano:

Prosimy o pomoc w zbieraniu funduszy na ostatni bilet Mariusza do domu. Niestety tylko w ten sposób możemy mu podziękować i okazać jak bardzo go nam brakuje. Dziękuję z góry wszystkim za okazaną pomoc.

>> Chcę pomóc – GoFundMe <<

Przyjaciele Mariusza Kryszaka zamówili też w jego intencji mszę świętą. Mariusza będzie można pożegnać w poniedziałek 17 czerwca 2019 roku o godzinie 19:30 w kościele Prince of Peace Church w Fossa, Co. Kerry.