POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Do tragedii z udziałem Polaka doszło w sobotę na zachodzie Irlandii.

W sobotę 26/10/2019 około godziny 14:30 doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem polskiego obywatela.

40-kilkuletni mężczyzna wraz ze swoim znajomym łowili ryby na skalnym brzegu Castle Point przy Kilkee, Co. Clare. W pewnym momencie mężczyzna został uderzony przez falę i wpadł do wody.

Służby ratunkowe zostały zawiadomione przez osoby, które napotkały bardzo zdenerwowanego kolegę Polaka. Jak wynika ze wstępnych ustaleń – próbował on pomóc koledze, jednak mu się to nie udało. W czasie, gdy doszło do zdarzenia, panował silny wiatr.

Funkcjonariusze z irlandzkiego centrum ratownictwa morskiego Irish Coast Guard na wyspie Valentia na wyspie Kerry przeprowadzili wieloagencyjną akcję poszukiwawczo-ratowniczą zaginionego Polaka.

Wysłano helikopter, łódź ratunkową z Fenit, Co. Kerry, a łódź ratunkowa z Kilrush została postawiona w stan gotowości. Służby ratownicze Irish Coast Guard z Kilkee bezskutecznie usiłowały odszukać Polaka z brzegu.

Około godziny 15:20 załoga helikoptera namierzyła dryfujące ciało zaginionego mężczyzny – znajdowało się ono w odległości około 100 metrów od miejsca, w którym mężczyzna wpadł do wody.

Ciało Polaka zostało wyłowione i na pokładzie helikoptera przetransportowane do szpitala w Limerick, gdzie stwierdzono zgon mężczyzny.

Trwa ustalanie okoliczności wypadku. Funkcjonariusze Gardy apelują do świadków zdarzenia o kontakt pod numerem 065 9080550.