POLONIA IRLANDIA

Od dzisiaj obowiązują nowe zasady w związku z pierwszą fazą znoszenia ograniczeń w Irlandii.

Od poniedziałku 18/05/2020 rozpoczyna się stopniowe znoszenie ograniczeń w ramach tzw. lockdown w Irlandii. Tysiące osób wraca do nowej rzeczywistości w przestrzeni publicznej.

Więcej: Uwaga! Ważna decyzja rządu w Irlandii

Rząd apeluje, by w dalszym ciągu jednak ograniczać swoje wyjścia do sklepu do minimum. Zaleca się też kontynuowanie pracy w formie zdalnej.

Dyrektorzy HSE ostrzegają, że w przypadku nagłego wzrostu zachorowań na Covid-19 w Irlandii, wcześniejsze obostrzenia mogą zostać przywrócone.

Apelują przy tym o rozsądek do mieszańców kraju. Zwraca się przy tym uwagę na zgromadzenia większej liczby osób niż jest to dopuszczalne.

Od dzisiaj wolno jest na krótki czas gromadzić się maksymalnie 4 osobom, które nie są członkami jednej rodziny – w obrębie do 5 km od miejsca zamieszkania.

Właściciele punktów sprzedaży spodziewają się natomiast „zalewu” klientów, a w szczególności w centrach ogrodniczych i sklepach DIY.

W każdym sklepie obowiązywać będzie zasada przebywania ograniczonej liczby klientów w jednym czasie – zgodnie z wytycznymi rządu.

Czytaj też: Ważne zmiany przepisów dla firm i pracowników w Irlandii

Jeśli pierwsza faza zakończy się sukcesem i nie dojdzie do wzrostu zakażeń koronawirusem, to kolejna faza znoszenia lockdown ma zostać wprowadzona 08/06/2020 czyli już za trzy tygodnie.