POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Mężczyzna, który groził funkcjonariuszom Gardy, zaatakował najpierw obsługę sklepu w Irlandii.

Do tego szokującego zdarzenia doszło w sobotę 04/04/2020 ok. 14:45 w jednym ze sklepów w Dublinie w okolicy Dame Street.

Z opisu zdarzenia wynika, że agresywny 30-kilkuletni mężczyzna groził obsłudze sklepu, a potem rzucił w nią zakupowym koszykiem. W związku z incydentem wezwano Gardę.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, gdy tylko wyszedł ze sklepu. Ten odmówił podania im swoich danych. Twierdził też, że ma koronawirusa i zagroził, że nakaszle na funkcjonariuszy.

Mężczyzna został aresztowany i przewieziony na posterunek Gardy przy Pearse Street. Tam zostały mu postawione zarzuty. W poniedziałek 06/04/2020 ma stawić się w sądzie.

W ostatnim czasie coraz więcej jest sytuacji w Irlandii, w których sprawcy grożą innym celowym zakażeniem koronawirusem. Wszystkie takie incydenty podlegają postępowaniu karnemu.

Niedawno głośno było o jednym z pasażerów autobusu w Dublinie, który zachowywał się agresywnie w stosunku do innych osób i groził im zarażeniem Covid-19. Podczas próby aresztowania mężczyzna próbował napluć na funkcjonariuszy Gardy i stawiał im opór m.in. usiłując ich kopać.