Tylko €125 tygodniowo za czynsz

Najemcy coraz częściej decydują się na skorzystanie z takich ofert wynajmu w Irlandii.

Sytuacja na rynku mieszkaniowym w Irlandii jest tragiczna. Mimo wprowadzanych przez obecny rząd zmian nie udało się powstrzymać rosnącej skali bezdomności.

Ofert dostępnych na wynajem nieruchomości jest wciąż za mało, dodatkowo wysokość czynszów przyprawia o zawrót głowy. I sytuacja ta wygląda podobnie w całej Irlandii, zarówno w dużych miastach, jak i małych miasteczkach.

Na rynku pojawiają się za to coraz bardziej zaskakujące oferty, które u niektórych wzbudzają oburzenie, u innych uśmiech na twarzy. Fakt jest taki, że są to oferty prawdziwe i mimo kontrowersji zyskują chętnych.

Wynajem mieszkania w Irlandii – Dublin

Jedną z takich ofert jest ta dotycząca wynajmu w Dublinie, a wysokość czynszu to €125 tygodniowo. Nie podano dokładnej lokalizacji, wiadomo tylko, że mieszkanie znajduje się w odległości 12 minut piechotą od tzw. Szpili.

Tylko €125 tygodniowo za czynsz - nowy system wynajmu mieszkań w Irlandii

Jest to mieszkanie dzielone (Shared Accommodation), gdzie mieszkańcy dzielą nie tylko przestrzeń wspólną, lecz także sypialnię. W każdej sypialni znajduje się od 2 do 4 odgrodzonych od siebie modułów (Pods).

Każdy z nich ma własne zamykane na klucz drzwi, oświetlenie ledowe, materac, telewizor, sejf, wentylację. W tej samej sypialni mogą mieszkać przedstawiciele tej samej płci. Od godziny 21:00 jest cisza nocna. Rachunki to €5 tygodniowo, a minimalny okres wynajmu to 3 miesiące.

Wynajem mieszkania w Irlandii – Cork

Natomiast w Cork pojawiło się ogłoszenie dotyczące mieszkania w centrum miasta, które jest połączeniem kuchni, pokoju dziennego i sypialni jednocześnie.

Tylko €125 tygodniowo za czynsz - nowy system wynajmu mieszkań w Irlandii

Zaletą jest tu z pewnością wysokość czynszu, który wynosi €860 miesięcznie. Wadą – zdecydowanie mała powierzchnia mieszkania. Tego typu oferty też znajdują chętnych, co właśnie świadczy o tragicznej sytuacji na rynku mieszkaniowym.