POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Nastolatek otrzyma odszkodowanie za incydent w jednym ze sklepów w Irlandii.

Sąd w Irlandii przyznał odszkodowanie dla nastolatka, który niesłusznie został posądzony o kradzież napoju w sklepie.

Do zdarzenia doszło 30/12/2018 w sklepie Tesco w Tallaght. 15-latek został zatrzymany przez ochronę i oskarżony o kradzież puszki Coca-Coli.

Nastolatkę tłumaczył, że zapłacił za napój w kasie samoobsługowej, lecz ochroniarz złapał go za ramię i wciągnął z powrotem do sklepu.

Chłopiec został zaprowadzony do pomieszczenia, w którym był przetrzymywany w towarzystwie innego ochroniarza, podczas gdy pracownicy ochrony przeglądali nagrania z kamer CCTV.

Ostatecznie stwierdzono, że nastolatek zapłacił za napój i wypuszczono go ze sklepu. Pracownik ochrony przeprosił chłopca.

Na parkingu 15-latek opowiedział o zdarzeniu swojemu ojcu. Ten natychmiast udał się do sklepu i poprosił o nazwisko ochroniarza. Sam jednak nie chciał się przedstawić.

Chłopiec przez swojego ojca wniósł pozew o odszkodowanie przeciwko Tesco Ireland Ltd oraz firmie ochroniarskiej One Complete Solution.

Sprawa pozwu o pomówienie i uwięzienie zakończyła się ugodą, a sędzia zaakceptował jej warunki. Zgodnie z ugodą chłopiec otrzyma odszkodowanie w wysokości €9.000 oraz pokrycie kosztów sądowych dla jego prawników.