Minister ds. Mieszkalnictwa zwrócił się ze specjalnym apelem do mieszkańców Irlandii.

Co najmniej 100.000 nieruchomości w Irlandii posiada poważne wady, które zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców – informują irlandzkie media.

Nieruchomości

O sprawie poinformował Minister ds. Mieszkalnictwa, Darragh O’Brien. Zwrócił się przy tym z apelem do mieszkańców, aby zgłaszali swoje doświadczenia związane z tym problemem.

Minister O’Brien powołał specjalną grupę roboczą, która zbada wady budynków, które powstały w okresie Celtyckiego Tygrysa, w latach 1991-2013.

Grupa prosi mieszkańców o przekazanie informacji na temat ich doświadczeń z defektami związanymi z bezpieczeństwem przeciwpożarowym, bezpieczeństwem konstrukcyjnym czy wnikaniem wody w budynkach mieszkalnych wybudowanych w Irlandii w tym okresie.

Właściciele

Sceptycy twierdzą jednak, że właściciele nieruchomości nie będą zgłaszać nieprawidłowości. Powodem jest chęć bezproblemowej sprzedaży lokali  w przyszłości.

Inną kwestią jest fakt, że spora część firm deweloperskich działających w okresie boomu przestała istnieć po kryzysie. Zdaniem właścicieli nie ma więc do kogo zwrócić się z roszczeniami.