Sąd w Irlandii wydał wyrok w sprawie młodocianego kierowcy i skazał go za niebezpieczną jazdę.

17 – letni kierowca z północnej części Dublina usłyszał wyrok w sprawie niebezpiecznej jazdy, kierowania bez uprawnień oraz bez ważnego ubezpieczenia. Mężczyzna spowodował zagrażającą życiu innych sytuację na drodze i w efekcie zderzył się z samochodem Gardy.

W styczniu 2017 roku nastolatek kierujący Fiatem Punto przejechał przez rondo w Finglas nie ustępując pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu kierowcy, który musiał zahamować z impetem. Okazało się, że był to patrol Gardy z Ballymun, który natychmiast udał się w pościg za kierowcą Punto.

Funkcjonariusze Gardy włączyli syreny i policyjne światła, jednak kierowca się nie zatrzymał, a tylko niebezpiecznie zwiększył prędkość. 17 – latek pędził przez osiedla mieszkaniowe, chodnik, trawniki, jechał pod prąd i wyprzedzał inne samochody z prędkością 100 km/h. Stwarzał zagrożenie życia dla przechodniów i innych kierowców, jednak szczęśliwie nikt nie został ranny. Pościg za nim trwał około 25 minut i zakończył się kolizją Punto z samochodem Gardy.

Sąd w Dublinie wydał wyrok w tej sprawie i nastolatek stracił możliwość prowadzenia pojazdów na 6 lat. Poza tym został objęty nadzorem na 18 miesięcy. Jeśli w tym czasie złamie prawo, grozi mu kara pozbawienia wolności.