Utrudnienia dla właścicieli samochodów podczas testów NCT w całej Irlandii

Kierowców w Irlandii czekają w najbliższym czasie utrudnienia związane z przeglądem samochodowym NCT.

Część testów NCT w Irlandii została natychmiastowo zawieszona do czasu przeprowadzenia kontroli podnośników samochodowych.

Właściciele samochodów, którzy mają już wyznaczone terminy NCT, mogą przyjechać na testy. Przeprowadzone będą tylko te czynności kontrolujące, które nie wymagają podniesienia samochodu.

Po zakończeniu przeprowadzanej właśnie kontroli będzie już można użyć podnośników i sprawdzić podwozia samochodów. Oznacza to, że właściciele aut na teście NCT będą musieli pojawić się dwa razy.

Kontrolę w Irlandii zarządzono po tym, jak na początku tego tygodnia większa część testów MoT w Irlandii Północnej została zawieszona z powodu wykrytych pęknięć na podnośnikach. Podobne modele podnośników są używane podczas testów NCT w Irlandii.

Tymczasem właściciele samochodów powinni rezerwować terminy NCT i przyjeżdżać na testy jak dotychczas. RSA pozostaje w kontakcie z Gardą, która jest poinformowana o chwilowych problemach z przeprowadzaniem pełnej kontroli NCT.

Audyt w żaden sposób nie zwalnia właścicieli z odpowiedzialności za brak ważnego przeglądu NCT, dlatego nie powinni oni rezygnować z testów.