Met Eireann przewiduje spadek temperatur związany z masami arktycznego powietrza, jakie zaczynają napływać do Irlandii.

Mieszkańcy Irlandii powinni przygotować się na zapowiadany spadek temperatur związany z zimnym frontem.

Deszcz ze śniegiem i mokry śnieg zdominują warunki pogodowe w przyszłym tygodniu w Irlandii. Słupki rtęci wskażą temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza. W części kraju będzie padał śnieg.

Od środy obserwujemy ochłodzenie. Chociaż w weekend w dzień temperatury oscylować będą w granicach od 5 do 10 stopni Celsjusza, to noce będą zimne – na wschodzie i północnym wschodzie z przymrozkami. W niedzielę w nocy temperatura może spaść do -3 stopni Celsjusza.

W północnej części Irlandii przewidziano opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Warunki na drodze będą trudne i mogą być niebezpieczne. Kierowcom zaleca się zachowanie większej ostrożności.

Chociaż w większości Wielkiej Brytanii spadł śnieg, to w Irlandii będzie go jak na lekarstwo. W przyszłym tygodniu masy arktycznego powietrza dominować będą wraz z przelotnymi opadami deszczu, które na zachodzie i północy mogą być ulewne.

Od wtorku opady marznącego deszczu przy maksymalnej temperaturze w dzień 6 stopni Celsjusza. Możliwa gołoledź i oblodzone chodniki.