Na terenie Irlandii działa złodziej, który przebiera się za funkcjonariusza Gardy i okrada ludzi.

Przedstawiciele Gardy ostrzegają przed mężczyzną, który przebiera się za funkcjonariusza Gardy i okrada ludzi. Działa on na terenie całego kraju. Mężczyzna co kilka dni zmienia miejsce pobytu.

Jak działa fałszywy funkcjonariusz Gardy?

Co kilka dni zmienia on miejsce pobytu. W nowej lokalizacji szuka najpierw zakwaterowania na kilka dni. Następnie wybiera osoby, które zamierza okraść. Przeważnie są to osoby starsze. Fałszywy funkcjonariusz Gardy puka do drzwi, a następnie podaje, że jest detektywem Gardy i informuje, że w okolicy skradziono lub znaleziono pieniądze. Potem prosi o przyniesienie gotówki, aby sprawdzić numery seryjne banknotów. Kiedy otrzymuje gotówkę, zabiera ją i ucieka.

Jak się ustrzec przed oszustem?

Oszust jest w wieku około czterdziestu lat. Ma ciemne włosy. Czasami nosi okulary. Często zmienia samochody. Pierwszym sygnałem dla potencjalnych ofiar będzie podobny schemat działania – czyli informacja o znalezionych lub skradzionych pieniądzach. Należy wtedy niezwłocznie zakończyć rozmowę i zadzwonić na posterunek Gardy.

Gdzie był widziany oszust po raz ostatni?

Złodziej działa na terenie całego kraju. Do tej pory zgłoszono jego oszustwa w: Cork, Limerick, Tipperary, Waterford, Kilkenny, Galway i Sligo. Po raz ostatni mężczyzna wyłudził pieniądze od kobiety w Ballingeary niedaleko Macroom.