POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Funkcjonariusze Gardy ostrzegają przed złodziejami, którzy okradają przechodniów na ulicach Irlandii.

Kieszonkowcy okradają przechodniów na jednej z najtłoczniejszych ulic w centrum miasta Cork. O sprawie dyskutowano podczas audycji w lokalnym radio RedFM.

Do prowadzącego program dziennikarza zadzwonił mężczyzna, który padł ofiarą kieszonkowca. Jak wynika z jego relacji do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie 25/08/2019 na popularnej ulicy Patrick’s Street w centrum Cork.

Pokrzywdzony został zaczepiony przez mężczyznę, który poprosił go o podanie kierunku. Rozmawiając z nim został potrącony przez innego przechodnia, który po czasie okazał się być wspólnikiem złodzieja. Wtedy doszło do kradzieży portfela.

Poszkodowanemu skradziono kilkaset euro oraz €500 w kartach podarunkowych. Jednak najbardziej mu żal zdjęcia, które było w portfelu, a które ma dla niego wartość sentymentalną.

Mężczyzna zorientował się, że został okradziony dopiero w sklepie, kiedy bezskutecznie szukał portfela chcąc zapłacić za zakupy. Natychmiast wezwał Gardę i zgłosił kradzież. Poinformowano go, że nie był jedyną ofiarą kieszonkowców w Cork w tamtym czasie.

Relację mężczyzny zakończyło ostrzeżenie dla innych osób, by zachować ostrożność przed kieszonkowcami. Za pośrednictwem audycji radiowej poszkodowany mężczyzna zwrócił się też z apelem do przestępców o zwrot pamiątkowego zdjęcia.