Uwaga na burze w Irlandii - deszcz, wiatr i gradobicie

Według prognozy pogody synoptyków Met Eireann zagrzmieć może w wielu miejscach w Irlandii.

Po ciepłym o słonecznym weekendzie do Irlandii napłynęły masy chłodniejszego powietrza. Niebo nad większym obszarem kraju będzie dzisiaj zachmurzone.

Przelotne opady deszczu w miarę upływu dnia przejdą w bardziej obfite. Miejscami wystąpi gradobicie, a to wszystko przy przenikliwym wietrze. Meteorolodzy zapowiadają też burze, które przetoczą się przez Irlandię.

Ulewny deszcz może doprowadzić do lokalnych podtopień. Kierowcy powinni wtedy unikać zalanych dróg i dostosować prędkość jazdy do warunków na drodze.

We wtorek przez większość dnia ma być słonecznie, jedynie miejscami wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatury od 13 do 16 stopni Celsjusza przy słabszym już wietrze.

W środę i czwartek będzie cieplej – do 19 stopni Celsjusza. Wystąpią jednak opady deszczu, które lokalnie przejdą w ulewy. Najwięcej opadów spodziewać się mogą mieszkańcy północnej części Irlandii, a najmniej części południowej.

Od piątku zdecydowana poprawa pogody. Wstępne prognozy Met Eireann wskazują na powrót lata. Ma być bardzo słonecznie i ciepło – nawet do 22 stopni Celsjusza.