POLONIA IRLANDIA

Meteorolodzy ostrzegają przed trudnymi warunkami na drogach w Irlandii.

Spadek temperatur i opady mżawki wyraźnie wpłyną na pogorszenie warunków na drogach w Irlandii. Zarówno kierowcy, jak i piesi powinni zachować wyjątkową ostrożność.

W niedzielę 1 grudnia maksymalne temperatury nie przekroczą 8 stopni Celsjusza. Na większości obszaru Irlandii ma być bezdeszczowo, jedynie we wschodniej i północnej części mogą wystąpić przelotne opady mżawki.

Wieczorem i w nocy z niedzieli na poniedziałek spadek temperatur – nawet do minus 3 stopni Celsjusza. Przy zimowych opadach drogi i chodniki mogą być oblodzone, szczególnie we wczesnych godzinach porannych. W niektórych częściach Irlandii może wystąpić mgła, co dodatkowo wpłynie na pogorszenie warunków drogowych.

W poniedziałek 2 grudnia nadal będzie zimno, temperatury oscylować będą między 5 a 8 stopni Celsjusza. Najwięcej słońca przewidziano na południowym obszarze kraju.

Wieczorem opady deszczu na północno-zachodnim obszarze przybrzeżnym. W nocy temperatury od minus 3 do plus 3 stopni Celsjusza. Najzimniej będzie na wschodzie i południu Irlandii. Gruntowe przymrozki, mgły i lekkie opady mżawki po raz kolejny spowodują śliskie drogi i oblodzone chodniki.

Od wtorku ocieplenie – w dzień do 10 stopni Celsjusza, w nocy najniższe temperatury wyniosą od 3 do 7 stopni Celsjusza. Wraz z ociepleniem będzie więcej opadów deszczu. W czwartek przewiduje się ulewny deszcz i silny, porywisty wiatr.