POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

PSRA ostrzega mieszkańców Irlandii przed oszustami, którym już wiele razy udało się wyłudzić pieniądze.

Kryzys mieszkaniowy w Irlandii nadal przybiera na sile. Niestety są ludzie, którzy wykorzystują ten fakt i oszukują tych, którzy próbują znaleźć dom lub apartament do wynajęcia.

PSRA – Property Services Regulatory Authority otrzymuje mnóstwo zgłoszeń z całej Irlandii od ludzi, którzy padli ofiarą wyłudzenia.

Jak działają oszuści w Irlandii?

Od kilku lat najczęściej można się spotkać z próbami wyłudzenia od osób, które publikują fałszywe ogłoszenia o wynajmie w internecie. Mimo nagłaśniania takich przypadków wciąż wiele osób daje się zmanipulować i wpłaca pieniądze na poczet zaliczki czy kaucji bez wcześniejszej wizyty w oferowanym pod wynajem lokum.

Od niedawna jednak popularna wśród oszustów jest metoda podszywania się pod agentów nieruchomości, którzy operują przy tym numerem licencji, co nie wzbudza żadnych wątpliwości. Coraz częściej okazuje się, że licencja jest sfałszowana, a agent to oszust. Zanim się jednak zorientujemy, ślad po złodzieju i naszych pieniądzach znika.

Jak się ustrzec przed oszustami

Przede wszystkim nie należy nigdy przesyłać pieniędzy jako zaliczki czy kaucji – ostrzega PSRA. Można również sprawdzić prawdziwość licencji agenta – numery wraz z nazwiskami są publikowane przez Property Services Regulatory Authority. W razie wątpliwości można otrzymać potrzebne informacje pod numerem: 046 9033800 lub przez adres: info@psr.ie