Uwaga na pająki w Irlandii - jak się chronić

Sporych rozmiarów pająki zagościły już w wielu domach w Irlandii.

Zbliża się zima, a temperatury w Irlandii zaczynają spadać. Dla właścicieli domów oznacza to początek „inwazji” pająków, które będą teraz szukać suchych i ciepłych miejsc.

Pająki w domach w Irlandii

Pracownicy firm zajmujących się zwalczaniem szkodników, udzielili właścicielom domów wskazówek, jak zapobiec pojawieniu się pająków w ich domach.

Generalnie pająki domowe mają pozytywny wpływ na środowisko domowe, ponieważ zjadają inne owady. Jednak ich obecność może być mało komfortowa dla niektórych domowników.

Jeśli nie chcemy pająków w naszych domach, musimy zastosować kilka prostych trików. Przede wszystkim należy regularnie odkurzać wszystkie „wysokie i niskie” powierzchnie, szczególnie pod blatami, tyłami szafek lub pod i za dużymi meblami.

Należy też regularnie usuwać widoczne sieci, wypełniać szczeliny w ścianach, wokół rur i pod drzwiami, aby uniemożliwić pająkom wejście do domu.

Ważne jest, aby usuwać miejsca schronienia, takie jak stosy drewna opałowego, czy wyposażenie ogrodu, które znajdują się w pobliżu nieruchomości.

W Irlandii występuje wiele różnych gatunków pająków, ale większość z nich nie jest uważana za niebezpieczną i rzadko gryzie.

Duże pająki w Irlandii

Od kilku lat w Irlandii dominuje gatunek jednych z największych pająków, których owłosione odnóża mogą mieć nawet 10 cm.

To kątnik większy, którego męskie osobniki mogą dorastać do wielkości dłoni – w zależności od ilości spożywanego pokarmu. Szeroki rozstaw odnóży pozwala tym pająkom poruszać się z niespotykaną prędkością – nawet do 60 cm/s.

Kątniki można spotkać raczej przypadkiem – są ukryte za meblami, pod łóżkiem, w zasłonie czy w kwietnikach.